Timuçin Esen ‘Müslüm Baba’ olacak!

0
3

Müslüm Gürses’in hayatını anlatacak filmde başrolde olan Timuçin Esen Amerika’da eğitim aldı.

Timuçin Esen, çekimleri Adana’da başlayan Müslüm Gürses’in hayatını anlatacak filmin setine gecikmeli olarak dahil oldu. Geç katılmanın sebebi ise 44 yaşındaki oyuncu rolün hakkını verebilmek için Amerika’da eğitim almak istemesi.

Bunun üzerine talebi kabul eden yapımcılar, oyuncu koçu Greta Seacat’ten eğitim randevusunu ayarladı. Dört aydır arabesk okuma dersleri alan, plastik makyaj provası yapan Timuçin Esen, ‘Müslüm Baba’ olmak için New York’a gidip oyuncu koçu Greta Seacat ile derslere katıldı.

Birçok Hollyvvood starının oyuncu koçluğunu yapan Greta Seacat, Gürses’in videolarını izleyip mimik ve karakterini tahlil etti. Ardından, bir hafta boyunca Timuçin Esen’e eğitim verdi.

Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur film hakkında şu açıklamayı yapmıştı: Filmde Müslüm Gürses’i Timuçin Esen’in canlandırmasını özellikle istedim. Çünkü oyunculuğunu çok beğeniyorum. Filmde benim karakterimi Özgü Namal, Nurgül Yeşilçay, Beren Saat, Hande Doğandemir, Gökçe Bahadır gibi isimlerin canlandırmasının gerektiği konuşuluyor. Bu konuda kararım, Gökçe Bahadır’ın olması yönünde.