TURİZME ‘ÜNLÜ’ DESTEK!

0
16

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’un, ülke turizmine katkı sağlamak amacıyla başlattığı ‘Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesi kapsamında bu kez de Şanlıurfa ziyaret edildi.

Proje kapsamında Pervin Ersoy, kendisine eşlik eden ünlülerle birlikte Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti.

Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Ersoy, seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç ve ünlüler Balıklıgöl, Göbeklitepe, Harran ve Şanlıurfa Müze Kompleksi’ni gezdi.

Proje kapsamında her şehrin birkaç ünlü isminin, kendi şehrinde düzenlenecek tura katılacağını dile getiren Ersoy, Şanlıurfalı Bülent İnal, Ferhat Göçer, Mahmut Tuncer ve Seyyal Taner ile Ayşegül Aldinç ve Asuman Dabak’ın da aralarında yer aldığı isimlerle kente geldiklerini ifade etti.

Pervin Ersoy, yaptığı açıklamada, iç turizmi hareketlendirmek ve Türkiye’yi bilinmeyen yönleriyle tanıtmak amacıyla ‘Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesini başlattıklarını anımsattı.

Ersoy, ‘Hedefimiz, Türkiye’nin 81 ilini gezmek. Projeyi Ankara’da tamamlamayı düşünüyoruz. Bizim amacımız, iç turizme hareket getirmek. Gittiğimiz şehre dokunuyoruz, o dokunmayla beraber şehrin ivme kazanmasını sağlamaya çalışıyoruz’ dedi.

Geziye katılan Evrim Kırmızıtaş Başaran, Harran ve Şanlıurfa Müze Kompleksi’yle Şanlıurfa’nın çok güzel bir şehir olduğunu vurgulayarak, ‘Göbeklitepe Türkiye için çok büyük bir değer. İkinci kez gelişim, sahip çıkıp bu değeri bütün dünyanın bilmesini sağlamamız gerekiyor’ dedi.