Volkan Konak: Atatürk’ü sevmeyen adamla ahbaplık edemem

0
19

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Cumhuriyet Bayramı ve ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü kutlamaları kapsamında sahneye çıkan Volkan Konak, ‘Mustafa Kemal’i sevmeyen bir adamla ahbaplık edemem, onun dostu olamam. Çünkü, Mustafa Kemal uygarlıktır, çağdaşlıktır, vefadır, kadına kıymet bilendir’ dedi.

Yoğun ilginin olduğu konserde, sevilen eserlerle hayranlarını coşturan Volkan Konak, Türkiye’nin güzelliklerinden, yedi bölgesi ve yedi iklimiyle içinde yasayan herkesin yurdu olduğunu anlattı.

Konak, ‘Biz Türkiye’nin içindekileri de sevdik, insanıyla, otuyla, akar suyuyla, kayan yıldızlarıyla. Ama şunu da söyleyeyim, bestelerimi beğenmezseniz size ahbaplık edebilirim. Tuttuğum takımdan hoşlanmayabilirsiniz, sizle ahbaplık edebilirim, bir masada yemek yiyebilirim. Sevdiğim ya da çıktığım bir kadından hoşlanmayabilirsiniz, sizle ahbaplık kurabilirim. Ama Mustafa Kemal’i sevmeyen bir adamla ahbaplık edemem, onun dostu olamam. Çünkü Mustafa Kemal uygarlıktır, çağdaşlıktır, vefadır, kadına kıymet bilendir. Mustafa Kemal Atatürk ‘Bir gün söylediklerim bilimle çelişir ise bilimi tercih edin’ demiştir. Biz onların peşindeyiz. Herkes bunları anlayacak diye kural yok’ ifadelerini kullandı.