YARDIMLAR FİDANA DEĞİL EVLERİNDEN OLAN İNSANLARA YAPILSIN

0
2

Güney Ege ve Akdeniz’de peş peşe çıkan yangınların ardından binlerce kişi ormanların yeniden ağaçlandırılması için Tema Vakfı’na fidan bağışı yapmaya başladı. Oyuncu Burcu Biricik ise, ‘Fidan bağışı yapmayın. Yangın sonrası evlerinden olan insanların yardıma ihtiyacı var’ dedi.

Tema Vakfı’nın başlattığı fidan kampanyası sosyal medyada gündem olurken binlerce fidan parası toplandı. ‘Camdaki Kız’ dizisinin başrol oyuncusu Burcu Biricik ise derneklere bağış yapmanın yanı sıra evlerinden olan vatandaşlara kalacak yer ayarlanması için yardım toplanması gerektiğini söyledi.

Instagram hesabından, ‘Bakın arkadaşlar Tema da dahil olmak üzere herhangi bir fidan bağışı kampanyası gerçekten anlamsız… Lütfen enerjinizi bunları paylaşmaya değil, bölgede yanan evlerin sahiplerine, ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya harcayın. Ormanlar yeniden fidan dikerek korunamaz. O alanın kendini onarmasını bekleyeceğiz’ diyen kişinin paylaşımını kendi hesabından paylaşan Biricik, ‘Herkesin artık cebinden çıkabilecek son 3-5 liralık yardım fidana değil de yangın sonrası evlerinden olan insanların ihtiyaçları için mi kullanılsa acaba’ dedi.