Yüksel Ak’tan şaşırtan kilo itirafı: 17 yaşından beri…

0
5

Uzun yıllar sonra kapak çekimi gerçekleştiren Yüksel Ak Rimer, samimi röportajında dikkat çekici ifadeler kullandı.

Türkiye ve dünya güzeli Yüksel Ak Rimer, Swissotel Büyük Efes İzmir’in büyülü atmosferi eşliğinde MAG Şubat kapağının konuğu oldu. Eğlenmeyi, gülmeyi çok seven bir karakterinin olduğunu belirten Türkiye Güzeli, modacı Ertan Kayıtken’le şık bir koleksiyon hazırladıklarının da müjdesini verdi. Güzelliğinin sırrını sağlıklı beslenmeye borçlu olduğunu dile getiren Yüksel Ak Rimer, genetik faktörlerden dolayı şanslı olduğunu da söylüyor.

Kız çocuğumuz da olsun isterdim

Modellik kariyerinin ardından eşiyle tanıştıktan sonra İzmir’e yerleşen Yüksel Ak Rimer, İstanbul’dan sonra İzmir’e alışma sürecini ise şöyle yorumluyor: Eşimle tanıştıktan 20 ay sonra evlenme kararı aldık. Onun işleri dolayısıyla İzmir’e yerleştik. İzmirli olduğum için alışmak zor olmadı. Geçiş süreciyle yavaş yavaş alıştırdım kendimi ve sonra oğlumuz dünyaya geldi. Birlikte olduktan sonra nerede yaşadığınızın bir önemi yok. Eşiyle tutkulu bir aşk yaşayan başarılı ve güzel anne, ‘Kız çocuğumuz da olsun isterdim’ sözleriyle kız çocuk özlemini dile getirdi.

İşte röportajdan öne çıkanlar…

2000 yılında Türkiye güzeli ve ardından dünya güzeli olduktan sonra hayatında neler değişti?

Çok şey değişti; tabii ki karakterimden değil ama hayat şeklimden oldu bu değişimler… Yaşadığım şehir değişti, çalışmaya başladım ve çok keyif aldığım bir hayata sahip oldum. Kendimi çok şanslı görüyorum…

Peki yarışmaya katılmaya aile ve arkadaş ısrarıyla karar verenlerden misin?

Evet, öyle de denebilir aslında… Çevremdeki herkes söylüyordu çünkü…

Nasıl projeler teklif edildiğinde tekrar podyuma çıkmayı kabul ediyorsun?

Sosyal sorumluluk projesi olan defilelerde ve benim için özel olan modacıların defilelerinde podyuma çıkmayı kabul ediyorum.

İki çocuk annesi olmana rağmen yeni nesile taş çıkartan bir fiziğin var… Hatta 17 yaşından beri aynı kiloda olduğunu söyledin, formunu nasıl koruyorsun?

Evet 17 yaşından beri 55 kiloyum bir geri, iki ileri… Hamilelik dönemleri dışında tabii ki… Sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum, çok geç saatte yemek yemiyorum ve spor yapıyorum ama en önemlisi, genetik faktörler açısından şanslıyım.

Mankenlik dışında şu an ilgilendiğin farklı iş sektörleri veya ufukta görünen yeni projeler var mı?

Evet, Modacı Ertan Kayıtken’le birlikte çok şık bir koleksiyon hazırlıyoruz; çok yakın bir zamanda ikimizin adını taşıyan bir koleksiyon çıkartacağız.

Neden ekranlarda farklı projelerde görmedik hiç seni? Oyunculuk, sunuculuk gibi alanlara yönelmeden sakin bir hayatı tercih etmenin sebebi ne oldu?

25 yaşında evlendim ve eşim İzmir’de olduğu için ilk birkaç sene İstanbul- İzmir arasında sürekli git-gel halinde yaşasak da daha sonra tamamen İzmir’e döndük ve ben ilk oğlumuza hamile kaldım. Böylece işimden ister istemez uzaklaştım. Çok da sevdim bu hayatı ama İstanbul’da yaşasaydık ufak ufak devam ederdim işime. Şimdi çocuklarımız büyüdü, ikisi de okula gidiyor ve böylece ben de ara sıra yaptığım işlerimi daha sık yapabiliyorum.